Strona głowna / Blog
/ Bimberek.pl — Witaj na naszym bimberkowym blogu!

Bimberek.pl — Witaj na naszym bimberkowym blogu!

29 marca 2021
Bimberek.pl — Witaj na naszym bimberkowym blogu!

Na początek chcemy przywitać wszystkich miłośników domowych wyrobów — w tym produkcji alkoholu, wędliniarstwa, serowarstwa, i domowych przetworów!

Pasja do naszej pracy, chęć ciągłego rozwoju i poszerzania asortymentu, zaowocowały pomysłem powstania tego bloga! Będziemy dzielić się z Wami naszą pasją i doświadczeniem zdobytym przez kilka lat, pomysłami, inspiracjami, przepisami, poradami i… wszystkim, co wpadnie nam do głowy 🙂 a różnie rzeczy wpadają!

Dziś nie tylko chcemy Was przywitać, ale też przybliżyć Wam naszą historię, nasz zespół, asortyment i… Plany na przyszłość.

Mamy nadzieję, że będziecie tu od czasu do czasu zaglądać. Obiecujemy, że postaramy się Was nie zanudzać! A gdyby tak było — koniecznie dajcie znać!

 

Bimberek.pl — kawał naszej historii.

Zacznijmy jednak od początku.

Jak to często bywa, na początku był… chaos. Bimberek.pl to dobre kilka lat historii, która zaczęła się od… 50 sztuk monopolowej, półlitrowej butelki na alkohol o wdzięcznej nazwie MONOPOL.

Jako młodzi ludzie, szukając pomysłu na siebie, zakupiliśmy (w sumie przez całkowity przypadek) 50 sztuk butelki Monopol i… Na tym nasz pomysł na biznes się skończył. Butelki koczowały w garażu przez dobre kilka miesięcy (a może i dłużej?).

Kolejnym naszym pomysłem był zakup maszyny do produkcji nakrętek. Nie będziemy wspominać, ile z nich wylądowało wtedy w koszu. W końcu każdy kiedyś się uczył, 🙂 ale koniec końców, po kilku(nastu) długich, nieprzespanych nocach — udało się!. Zadowoleni z siebie, bo stworzyliśmy pierwsze 50 sztuk zakrętek na butelki i zaczęliśmy szukać klientów… Znów minęło trochę czasu, a nasz zapał zaczął maleć, aż wreszcie znalazł się klient (pozdrawiamy, jeśli to czytasz!), który chciał kupić… 300 sztuk. No cóż… My nie damy rady?

No i daliśmy!

Po kolejnych kilku nieprzespanych nocach, z odciskami na rękach i z zapałkami w oczach, ale… udało się. Pierwszy mały sukces osiągnięty!

 

Butelkowa Kraina Łącko, Nowy Sącz – pierwszy sklep stacjonarny.

Z czasem otworzyliśmy nasz pierwszy sklep z artykułami do produkcji domowych alkoholi w miejscowości Łącko. Jeszcze wtedy na podstawie franczyzy pod inną nazwą. Z czasem padła dosyć odważna decyzja o rozwijaniu własnej marki. Tak powstała pierwsza Butelkowa Kraina w Łącku — bo tak nazywają się nasze sklepy stacjonarne.

Wkrótce po tym, powstała kolejna Butelkowa Kraina w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej. W związku z tym, że nam zawsze jest mało, postanowiliśmy przenieść się do Internetu. I tak powstał sklep internetowy Bimberek.pl.

Jak widać. Wielkie rzeczy zaczynają się od małych. na tą chwilę, prowadzimy dwa oddziały Butelkowej Krainy — w Nowym Sączu i w Łącku oraz sklep internetowy bimberek.pl. Jednak nie kończymy na tym!

Stale poszerzamy nasz asortyment. Oprócz szkła i butelek na alkohol znajdziesz u nas również słoiki na przetwory, szklane słoiki na przyprawy, etykiety, cały asortyment niezbędny do produkcji domowego alkoholu, w tym wódki, wina, bimberku, likieru, nalewek, piwa itp. Asortyment do produkcji i przechowywania przetworów domowych i wszelkie niezbędne akcesoria do gorzelnictwa, winiarstwa, przetwórstwa i piwowarstwa.

 

Bimberek.pl — to nie koniec naszej historii!

Nam chyba zawsze będzie mało! W planach my również wprowadzenie asortymentu do wędliniarstwa i serowarstwa. I to nie są odległe plany! Dodatkowo w najbliższym czasie, planujemy otwarcie kolejnych oddziałów Butelkowej Krainy w Małopolsce! A gdzie, to już całkiem niedługo się dowiecie! Trzymajcie kciuki!

Zapraszamy również na nasze media społecznościowe Bimberek.pl na Facebooku i Instagramie, gdzie znajdziecie wszystkie nowości, promocje, aktualności i kolejne wpisy na naszym bimberkowym blogu!

 

Bimberek.pl — czas na podziękowania!

Taka oto jest nasza mała historia, dzięki której teraz możemy oferować Wam wszystko, co niezbędne w produkcji domowego alkoholu, przetworów, soków, przecierów itd. 🙂

Przy okazji serdecznie dziękujemy wszystkim naszym obecnym Klientom! Bez Was nie byłoby nas! To dzięki Wam możemy się stale rozwijać i poszerzać nasz asortyment.

Nie możemy też zapomnieć o naszej Bimberkowej ekipie. Tworzymy całkiem niezły zespół!

Butelka Monopol to był początek, ale na pewno nie koniec naszej historii! 🙂