Bimberek logo

Beczki dębowe

Beczki dębowe wykonane według staropolskiej sztuki bednarskiej. Do produkcji beczek drewnianych wykorzystujemy dąb angielski oraz dąb bezszypułkowy z Polski i Francji. Wszystkie nasze beczki dębowe są zabezpieczone tatarakiem i nie zawierają żadnych klejów. Nasze dębowe beczki służą do leżakowania i przechowywania różnych rodzajów wina, które są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Beczki dębowe to idealny prezent dla tych, którzy lubią domowe wyroby i szlachetne alkohole.

Beczki dębowe – solidne beczki w niskich cenach

Od wieków w dębowych beczkach przechowywane są najlepsze wina. To właśnie beczki dębowe wykonane z najwyższej jakości drewna utrzymują przechowywany w nich alkohol w najlepszym wydaniu. Przy zachowaniu pewnych zasad dostarczane w naszym sklepie precyzyjnie wykonane beczki będą służyły przez wiele lat w stałych warunkach.

Przechowując w beczkach wino, whisky czy inny destylat na przestrzeni lat alkohol zyskuje nie tylko intensywną barwę, ale również wyśmienity smak. W beczkach dębowych przechowywane mogą być również inne produkty spożywcze. Chroniąc przed nadmierną wilgocią, promieniami słonecznymi nasze beczki zatrzymują też odpowiednią temperaturę wewnątrz nich. Beczki dębowe świetnie radzą sobie z przechowywaniem ryżu, soli czy mąki. W ofercie naszego sklepu znajdziecie również beczki szklane.

Wytrzymałe beczki dębowe

Dębina czyli drewno dębowe to jeden z najszlachetniejszych i najcenniejszych gatunków drewna. Stosowany jest zwykle w stolarce, głównie do produkcji mebli. Dąb ceniony jest przede wszystkim dlatego, że jest bardzo wytrzymały i nie podatny na odkształcenia. Dzięki temu dębowe beczki mogą być używane wielokrotnie przez długi czas. Zarówno stare, jak i nowe dębowe beczki doskonale nadają się do aromatyzowania wina. W połączeniu z obręczami ze stali ocynkowanej stanowią niezwykle trwałe połączenie. Wybierając dębowe beczki możesz mieć pewność, że będzie to inwestycja wieloletnia.

Beczka dębowa — wyjątkowe piękno

Kolejną zaletą dębu jest jego niezwykła uroda. W porównaniu z innymi gatunkami drzew dąb wygląda bardzo szlachetnie, głównie ze względu na ciemniejszy kolor i bardziej wyraźne usłojenie. Dlatego dębowe beczki są nie tylko praktycznym elementem niezbędnym do produkcji wina, ale także piękną dekoracją. Takie beczki mogą ozdobić restauracje i winnice. Oczywiście, oprócz walorów estetycznych, dębowe beczki dostarczane przez nasz sklep bardzo dobrze nadają się do leżakowania wina.

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj swój adres e-mail poniżej, żeby być na bieżąco.