Destylator

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Destylator do alkoholu

Destylator do bimbru, nalewek, wódki i innych domowych alkoholi. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz nie tylko destylatory, ale również wszelkie inne niezbędne akcesoria i sprzęt do produkcji domowego alkoholu i destylatów.

 

Destylator alkoholu – do czego służy?

Jak sama nzawa sugeruje, destylator to narzędzie przydatne w produkcji domowego alkoholu i destylatów. ​Wyrób alkoholu w domowym zaciszu z roku na rok zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego. Przede wszystkim, daje nam to możliwość stworzenia alkoholu  wysokiej jakości, bez sztucznych aromatów, barwników i polepszaczy. Również cena produkcji jest sporo niższa. A do tego możliwość pochwalenia się gościom, ze alkohol którym zostali poczęstowani wykonaliśmy własnoręcznie, to zdecydowany powód do dumy!

W domowym zaciszu możemy wykonać zarówno alkohol „lekki”, jak np. wino, piwo czy nalewki, jak i alkohol mocniejszy, czyli właśnie bimber czy wódkę. Dobrze wykonany, jest idealnym dodatkiem wszelkiego rodzaju imprez, spotkań, czy nawet podczas takich okoliczności, jak wesela!

Jednak zanim zdecydujemy się na produkcję bimbru, konieczny może okazać się zakup odpowiedniego destylatora.

Destylator do bimbru – jaki wybrać?

Na polskim rynku, wybór destylatorów do bimbru może okazac się utrudniony, ponieważ wybór jest bardzo szeroki, co może początkowo być odstraszające dla osób początkujących.  Przed zakupem destylatora, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Pierwszą jest budżet, jaki chcemy przeznaczyć i ilość alkoholu, jaką chcemy produkować. Kolejną ważną rzeczą jest odpowiedź na pytanie, z czego będziemy produkować alkohol. Jeśli będzą to nastawy z owoców, wystarczy najprostszy sprzęt.

Kolumna destylacyjna – aparatura do bimbru

W ofercie naszego sklepu, znajdziesz również tzw. kolumnę destylacyjną, zwaną też rektyfikacyjną lub kolumną filtracyjną. Jest to aparatura do destylacji głównie alkoholu na bazie cukru. Możesz zdecydować spośród kolumny destylacyjnej ze stali nierdzewnej, lub szklanej kolumny filtracyjnej na węgiel.  Takie urządzenie sprawdza się także do destylacji prostej, zwanej też destylacją smakową, w tym: do domowej produkcji whisky, brandy, rumu itp.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą destylatorów do bimbru!

W naszym sklepie, znajdziesz również wszelkie niezbędne akcesoria do produkcji bimbru i innych domowych alkoholi