Bimberek logo

Zakrętki do słoików

ZAKRĘTKI, WIECZKA DO SłOIKÓW – 


Zakrętki do słoików w najróżniejszych kolorach, kształtach i wymiarach! W stałej ofercie sklepu Bimberek.pl, posiadamy wieczka na wszystkie popularne rozmiary wieczka słoików. Nasze wieczka gwarantują całkowitą świeżość zawartości i idealne dopasowanie do słoików! Dzięki temu, Twoje przetwory mogą zachować świeżość nawet na długie lata!

Wieczka do słoików – rozmiary. Czyli jak dobrać wieczko do słoika?

Zakrętki do słoików mają różne rozmiary. Ważne jest pamiętać, że należy je zawsze odpowiednio dopasować wieczko do słoika. Aby dobrać odpowiednie wieczko, sprawdź średnicę słoików, zazwyczaj oznaczoną w milimetrach lub symbolem “fi”. Następnie dobierz wieczko do słoika o tej samej średnicy. W naszym sklepie, każdy słoik posiada wskazaną średnicę zakrętki, dzięki czemu nie ma problemu z ich doborem.

Zakrętki i wieczka – nie tylko funkcjonalność!

Wszystkie oferowane wieczka do słoików zostały wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów co gwarantuje trwałość przetworów i soków. Zakrętki poza funkcjonalnością, spełniają również funkcje estetyczne! Wybierz wzór, grafikę lub kolor który najbardziej Ci odpowiada i ciesz się swoimi domowymi przetworami!

Wszystkie nasze wieczka z powodzeniem nadają się do wykorzystywania w procesie pasteryzacji, ponieważ doskonale znoszą wysokie temperatury. Robisz domowe przetwory i często dajesz je znajomym, chcesz aby wyglądały nietypowo? Sprawdź zestaw do dekoracji i uszczelniania słoików

Pamiętaj! Wieczka do słoików zawsze muszą być nowe!

Znasz to uczucie, kiedy dumny ze swojej pracy, zakręcasz słoik z przetworami, chowasz do piwnycy, a po kilku miesiącach otwierasz, słysząc charakterystyczne.. PSSSST? Tuż po tym, rozlega się nieprzyjemny zapach. Tak… Niestety, Twoja praca poszła na marne…. dlaczego?
Może być wiele przyczyn. Jednak jedną z nich, jest właśnie niewłaściwe wieczko… Raz odkręcona zakrętka do słoika, nigdy nie będzie miała takich właściwiości, jak nowa. Oczywiście nie jest powiedziane, że tak się dzieje zawsze. Jednak szkoda ryzykować. W końcu to Twoja ciężka praca.
Nowe i odpowiednio zakręcone wieczko do słoika, zapewnia całkowitą szczelność, przez co Twoje przetwory bez problemu przetrwają nawet długie lata. W szczególności, jeśli przy otwieraniu słoika używasz noża, lub starej, sprawdzonej metody polegającej na stukaniu w stół/blat aby zakrętka “puściła”. Zabieg ten, oczywiście pomaga w przypadku trudności z otwarciem, jednak nie ma możliwości, aby takie zakrętki do słoików pozwoliły na ponowne, szczelne zakręcenie.

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj swój adres e-mail poniżej, żeby być na bieżąco.