Bimberek logo

Słoiki

SŁOIKI SZKLANE


Słoiki są niezaprzeczalnie obowiązkowym elementem wyposażenia każdej kuchni i spiżarni. Szklane słoiki zapewnią bezpieczne przechowywanie wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych – ale nie tylko!

Słoiki to nieodzowny element tworzenia domowych przetworów. W naszym kraju, przetwórstwo ma bardzo długą tradycję. Przepisy na przetwory przekazywaną nam w naszych domach przez pokolenia. Każdy kto produkuje swoje przetwory, ma swoje przepisy i receptury, które  sprawiają, że ich wyjątkowy potrafi zaskoczyć każdego. Z pewnością warto dbać o tę piękną tradycję i wykorzystywać dary, jakie daje nam natura zamykając je w słoikach.

Samo tworzenie przetworów nie jest zadaniem trudnym, ani skomplikowanym. Nie jest nawet zadaniem czasochłonnym, przez co z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na zamykanie najlepszych smaków i aromatów w szklanych słoikach.

Słoiki do przetworów

Oczywistym jest, że do tworzenia każdego rodzaju przetworów konieczne okazują się szklane słoiki. Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju przetwory należy przechowywać w szkle. Tylko dzięki temu zyskasz pewność najwyższej jakości domowych wyrobów. Szkło w przeciwieństwie do plastiku i innych materiałów nie podlefa odbarwianiu, nie oddaje do zawartości żadnych niepożądanych substancji, nie pochłania również zapachów i daje możliwość szczelnego zamknięcia, przez co maksymalnie zabezpiecza wszelkie domowe wyroby.

Słoiki – jaką pojemność wybrać?

Rozmair, wzór, kształt, pojemność czy kolor słoików zależy oczywiście od preferencji i porcji jakie będą wykonywane. Oczywiście pojemność należy dobrać do rodzaju przetworów. Na przykład kiedy decydujesz się na wykonanie ogórków kiszonych, czy konserwowych. Powinieneś wybrać słoik o większej pojemności, np. słoik 720ml lub słoik 900ml, ponieważ ogórki powiny się nie tylko zmieścić, ale być w całości zalane. Natomiast w przypadku przetworów owocowych jak np. dżemy czy konfitury, lepsze będą nieco mniejsze słoiki, np. 200ml, czy słoik 320ml, ponieważ te wyroby po otwarciu nie powinny być zbyt długo przechowywane.

W naszym sklepie oferujemy również słoiczki o mniej “standardowych” pojemnościach. Np. słoiczek 40ml, słoiczek 30ml, czy 65ml. Takie słoiczki doskonale nadają się np. na miód – szczególnie do przygotowania próbek, porcje “na raz”, lub prezenty w słoiczkach dla gości weselnych. Takie małe słoiczki doskonale sprawdzają się również np. do wykonywania świec, kremów i innych produktów, wykonywanych przez rękodzielników. Doskonale nadają się również do przechowywania przypraw i ziół w każdej kuchni.

W naszym sklepie, znajdziesz słoiki o dowolnej pojemności, barwie, kształcie i rozmiarze. Możesz więc wybrać spośród dziesiątek słoików i wybrać te, które najbardziej będą odpowiadać Twoim potrzebom. Słoiki możesz zamówić zarówno z dedykowanymi wieczkami, jak i bez. Każdy model słoika podany ma wymiar zakrętki jaka jest konieczna aby szczelnie zakręcić przetwory. Zakrętki do słoików dostępne są również w wielu kolorach i wzorach.

Słoiki do przetworów na www.bimberek.pl

Słoiki dostępne w naszym sklepie, wykonane są ze szkła odpornego na wysokie temperatury i dopuszczonego do kontaktu z żywnością i napojami alkoholowymi. Przez co z powodzeniem możesz w nich wykonywać przetwory wymagające naturalnych metod jak wyparzanie czy pasteryzacja. Z powodzeniem możesz użyć w tym celu zarówno wrzątku, piekarnika jak i kuchenki mikrofalowej. Pamiętaj, że wyłącznie odpowiedniej jakości słoiki i dopasowane do nich wieczka dają gwarancję najwyższej jakości domowych przetworów. Przygotuj się na nadejście zimy i delektuj się smakiem lata przez cały rok!

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj swój adres e-mail poniżej, żeby być na bieżąco.