Bimberek logo

Butelka na wino

Butelka na nalewki Fenice 500ml Bimberek sklep online
Chwilowy brak produku
Butelki duet 500 bimberek

Butelka Duet 500ml

Od 4,09  Brutto

  Butelka na wino

  Butelka na wino to nie tylko opakowanie! Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego szkła. Butelka na wino powinna mieć nie tylko atrakcyjny, ozdobny kształt i dobraną pojemność, ale również odpowiedni kolor i sposób zamknięcia. W sklepie Bimberek.pl znajdzie się każda butelka na wino, jakiej możesz potrzebować!

  Butelka na wino – najwyższa jakość!

  Każda oferowana przez nas szklana butelka na wino, wykonana została z grubego i mocnego szkła, dostosowanego do kontaktu z żywnością i napojami alkoholowymi. Dzięki temu, nie musisz martwić się o jakość i bezpieczeństwo swoich trunków. Szkło nie pochłania zapachów oraz nie odbarwia się, przez co z powodzeniem może być wykorzystywane wielokrotnie.

  Jak wybrać butelkę na wino?

  Wino to trunek niezwykle szlachetny, więc ma określone wymagania. Rozlewanie wina do butelek np. wódce, czy innym trunku z metalową nakrętką to zły pomysł. Jak pewnie wiesz, podczas dojrzewania, wino powinno mieć zapewnioną wymianę gazową, więc nie może być zbyt szczelnie zamknięte, jednak jednocześnie nie powinno mieć zbyt dużego dostępu do powietrza, aby nie doszło do utlenienia. Rozlewanie i butelkowanie wina, to bardzo ważny proces. Aby zapewnić naszemu trunkowi najlepsze warunki, butelka na wino powinna być odpowiednio zakorkowana i ułożona najlepiej na leżąco. Powinna leżeć, aby korek zalany był winem. Działanie to powoduje, że korek nie wyschnie i nie dojdzie do utlenienia się wina. W prawidłowym zakorkowaniu wina pomocna może okazać się korkownica ręczna lub szczególnie, jeśli mamy większe ilości – korkownica dwuramienna.

  Oczywiście istnieje możliwość, zastosowania butelek z metalową nakrętką na wino, jednak ten sposób powinien być wykorzystywany wyłącznie w produkcji win, które nie wymagają długiego dojrzewania. Butelki do wina z zakrętką, w przeciwieństwie do butelek z korkiem, stawia się pionowo, aby wino nie miało kontaktu z zakrętką.

  Jaki kolor butelki do wina powinieneś użyć?

  Wybór sposobu zamknięcia butelki to jednak nie wszystko. Ważny jest również to, jaki kolor ma nasza butelka na wino. Nie tylko ze względów estetycznych. Zastanawiasz się, jak wybrać kolor butelki na wino? Podpowiemy!

  Ciemna butelka na wino najlepiej chronią przed dostępem światła, przez to brązowe i ciemnozielone szkło jest najlepsze dla wina czerwonego. Dla białego wina natomiast, najlepszym wyborem będą butelki jasnozielone. Natomiast przezroczyste butelki najlepiej nadadzą się do przechowywania win słodkich białych, różowych i niewymagających długiego dojrzewania. Jeśli natomiast nie jesteś pewien, jaki kolor butelki wybrać do Twojego wina, zalecamy użycie butelek o ciemnej barwie, która ochroni przed negatywnym wpływem promieni słonecznych i światła.

  Jak wybrać butelkę do wina – na co zwrócić uwagę?

  Poza zakrętką i kolorem butelki, warto zwrócić również uwagę na wgłębienie dna butelki na wino – po co jest to wgłębienie? Już wyjaśniamy. Przede wszystkim, wklęsłe dno uczyni, butelkę stabilniejszą i wygodniejszą w użytkowaniu. Podczas nalewania, wygodniej utrzymać ją w dłoni. Wklęsłe dno butelki, sprzyja też lepszej zlewaniu wina znad osadu. Jeśli podejrzewasz, że podczas leżakowania w Twoim winie pojawi się osad, warto rozlać je właśnie do butelek z wklęsłym dnem. Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę, to pojemność butelki na wino. Tu wybór zależy już dokładnie od Twoich preferencji. Możesz zamówić butelki o pojemności 1l i zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania, lub zdecydować się na mniejsze pojemności jak 0,5l, gdy chcesz jednak przygotować więcej porcji.

  Zalecamy również użycie etykiety na wino, w celu oznaczenia swoich wyrobów, aby uniknąć pomyłek.

  Butelka na wino w Bimberek.pl – duży wybór oraz atrakcyjna cena! Oferujemy również sprzedaż hurtową butelek na wino! Napisz do nas, aby uzyskać więcej szczegółów.

  Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj swój adres e-mail poniżej, żeby być na bieżąco.