Strona głowna / Blog
/ Pojemniki na przyprawy – sposób na zachowanie aromatu ziół

Pojemniki na przyprawy – sposób na zachowanie aromatu ziół

7 lipca 2021
Pojemniki na przyprawy – sposób na zachowanie aromatu ziół

Pojemniki na przyprawy – stoisz przed ich wyborem? Jesli tak, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje! Miłego czytania 🙂

Z czym kojarzy Ci się lato? Nam ze słońcem, piękną pogodą, wakacjami, owocami i…. świeżymi ziołami. 🙂 Lato kojarzy się też z piękny czasem, w którym to najczęściej wybieramy się na urlopy. Decydujemy się na różne zakątki świata, chcąc poznać różne miejsca, panującą tam kulturę, ale również jedziemy tam, aby posmakować miejscowej kuchni. Przez poprawne wykorzystanie przypraw, które są odpowiednio przechowywane można ogromnie wzbogacić smak potraw. Kto był w innym państwie i zasmakował tamtejszych dań z chęcią potem udał się do sklepu, by kupić sobie trochę różnych przypraw. Po powrocie do domu, cudownie jest przygotować sobie danie z takimi przyprawami, by choć na chwilę wrócić do bardzo miłych i przyjemnych wspomnień z wakacji. Dzięki temu choć na chwilę można przenieść się w najdalszy zakątek na świecie. Pamiętajmy jednak, że aby zioła i przyprawy zachowały swoją świeżość, musimy zadbać o odpowiednie pojemniki na przyprawy.

 

Przechowywanie przypraw – co najlepiej się sprawdzi

Jeśli już mamy przyprawy, czas by pochować je do szuflady! Przyprawy najlepiej przechowywać w szkle, ponieważ szkło przede wszystkim nie pochłania aromatów, nie odbarwia się, nie oddaje zawartości żadnych związków, w przeciwieństwie do plastiku. Szklane pojemniki na przyprawy są zazwyczaj bardziej szczelne przez co zioła zachowują smak, aromat. Dzięki temu też, po jednym otwarciu nie musimy go wyrzucać tylko używać wielokrotnie. Przez ro możemy cieszyć się przyprawami za każdym razem jakbyśmy otwierali nowe opakowanie. Przechowywanie przypraw w szkle ma wiele plusów. Jednym z nich, jest również fakt, że po wykorzystaniu zawartości, możemy umyć słoiczek na przyprawy i wykorzystać go ponownie do tej samej lub innej zawartości.

Słoiki na przyprawy – na co zwrócić uwagę?

Na przechowywanie przypraw każdy ma swój sposób. Każdy z nas, też ma różne preferencje estetyczne, dlatego też gdy tworzymy wystrój kuchni zwracamy uwagę, by słoiki na przyprawy współgrały z całą koncepcją wyglądu. Jest to jak najbardziej ważna kwestia, jednak należy pamiętać, by oprócz tego aspektu, słoiki spełniały również rolę praktyczne. Co to oznacza? Warto zwrócić uwagę na takie pojemniki, których wieczka są szczelne np. Posiadają uszczelkę, która chroni przed utratą jakości przypraw. Zwróć więc uwagę na jakość wykonania i sposób zamknięcia tak, aby mieć pewność zachowania świeżości wszystkich ziół. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, czy dane szkło, produkowane jest zgodnie z normami umożliwiającymi kontakt z żywnością.

 

Przyprawy w płynie – jak je przechowywać?

Przyprawy to nie tylko zioła sypkie. Wiele przypraw występuje w formie płynnej. Jeśli mamy już nasze przyprawy w płynie, warto wiedzieć, że aby zachować ich wysoką jakość należy zadbać o odpowiednie przechowywanie. Należy unikać miejsc nasłonecznionych, wilgotnych i ciepłych. Przyprawy w płynie najlepiej przechowywać w szklanych buteleczkach, by z nich korzystać wielokrotnie i tym samym nie martwić się o ich szczelność. Wielkość butelek może być dobrana wedle naszych preferencji, jeśli chcemy większą to nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli kilka mniejszych – też jest taka opcja. Warto pamiętać, by przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu np. w spiżarce.

 

Słoiczki na przyprawy – gdzie je trzymać/przechowywać?

Kiedy wyposażyliśmy się już w różne słoiczki na przyprawy, możemy przejść do najważniejszych zasad przechowywania przypraw. Otóż po przesypaniu przyprawy do pojemniczka należy go podpisać, ponieważ szybko zapomnimy co tam wsypaliśmy. Ważnym jest również wpisanie daty ważności, by nie korzystać z przyprawy, kiedy nie ma ona już w sobie pożądanego aromatu i jakości. Pomocne mogą okazać się etykiety na szkło.

Zioła najlepiej trzymać w zaciemnionych miejscach, które są chłodne. Co często się zdarza, a jest błędne! Nie trzymamy przypraw blisko kuchenki, na której gotujemy jedzenie. Unosząca się para przedostaje się do przypraw i przez to tracą one swoje walory smakowe. Nie przechowujemy przypraw również w lodówce. Wyjątkiem są np. Trawa cytrynowa, imbir, papryczka chilli. Warto zwrócić uwagę, by kupując przyprawy nie kupować dużo na zapas, ponieważ te zmielone bardzo szybko się psują i tym samym nic nie wnoszą do naszych potraw. Przypraw też nie zamrażamy! W temperaturze poniżej zera bardzo szybko tracą swoją jakość. Osobom, które świetnie odnajdują się w hodowaniu roślin, bardzo polecamy przyprawy doniczkowe lub zasadzone w ogrodzie, ich stała świeżość zaraz po zerwaniu jest nieoceniona, a i można je świetnie wykorzystać jako dodatkowy wystrój kuchni lub ogrodu.

 

Pojemniki kuchenne – nie tylko na przyprawy

Kiedy już nasza kuchnia jest pięknie udekorowana, w każdej szafce wszystko pięknie poukładane, warto zainwestować w cały zestaw pojemników kuchennych, by nie tylko zioła, ale również inne produkty np. Makarony, mąkę, płatki śniadaniowe również przechowywać w jednolitych, pasujących do wszystkiego, szklanych pojemnikach.

Z naszej oferty polecamy takie pojemniki kuchenne, jak:

słoik szklany z korkiem 500 ml

Jednolity system magazynowania naszych produktów pozwoli nie tylko na utrzymanie porządku i łatwiejsze układanie w naszych szafkach, ale również na łatwość obsługi. Ponieważ posegregowane pojemniki kuchenne zdecydowanie ułatwią korzystanie z ziół,

 

Słoiki na przyprawy – nasza oferta Bimberek.pl

Całkiem niedawno, nasza bardzo dobra znajoma, na co dzień z pasji zajmująca się gotowaniem, kochająca zioła i wszelkie przyprawy, wyposażyła swoją kuchnię w słoiczki na przyprawy właśnie w naszym sklepie. Troszkę ją podpytaliśmy ją i poprosiliśmy, by dała nam znać, które najlepiej się sprawdzają, chcąc ułatwić wybór naszym potencjalnym klientom. Otóż najbardziej poleciła:

 

 

Oraz nasz faworyt w przechowywaniu przypraw w płynie, np. oliwy i innych:

Butelka Marasca 500 ml lub Marasca 250ml – od niedawna dostępna z niekapkiem do bardziej dokładnego dozowania 🙂

BUTELKA MARASCA 250 ML

 

Warto pamiętać, że tylko odpowiednio, szczelnie przechowywane zioła i przyprawy, oddadzą do potraw pełnie smaku! Dzięki nim też, większość przypraw w naszej kuchni znajdzie swoje miejsce i będą utrzymywać najwyżsżą  jakość na bardzo długo. 🙂