Bimberek logo

Piwowarstwo

  PIWOWARSTWO 


  Piwowarstwo czyli sztuka warzenia piwa, staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Wbrew pozorom, wyprodukowanie wyjątkowego piwa we własnym domu nie jest trudnym zadaniem pod warunkiem zachowania pewnych zasad. Z roku na rok, coraz więcej osób może nazywać się piwowarem domowym, wybierając może niecu dłuższą i trudniejszą drogę niż zakup piwa w sklepie.

  Proces produkcji piwa w domu jest nieco trudniejszy niż wina. Wymaga nie tylko fermentacji, ale też gotowania i  bardzo dokładnej dezynfekcji. Jednak jeśli tylko masz odrobinę cierpliwości i umiesz obsługiwać kuchenkę, z powodzeniem możesz stworzyć własne, domowe piwo.

  Dlaczego warto produkować własne piwo?

  Przede wszystkim satysfakcja z wykonania własnego napoju chmielowego jest niezmierna. Smak i aromat nieporównywalny jest do sklepowych ofert. Co ważne, dobre jakościowo piwo jakie można znaleźć wyłącznie w specjalistycznych sklepach potrafi kosztować niemało. Dlatego dużą zaletą samodzielnego wykonania piwa jest fakt, że pomijając początkowe wydatki związanych ze skompletowaniem niezbędnego sprzętu (które i tak nie są wyysokie), możesz wykonać wysokiej jakości piwo własnoręznie. Wydasz na nie ułamek sklepowej ceny. Kwestia praktyki, wprawy i chęci do nauki.

  Czego potrzebujesz do warzenia piwa?

  Warzenie piwa w domu to nic innego ja gotowanie. Przyda się więc kuchenka (najlepiej gazowa) choć warzenie piwa na płycie indukcyjnej lub elektrycznej jest również możliwe z zachowaniem pewnych środków ostrożności). Do tego garnek lub inne naczynie umożliwiające gotowanie. Garnek powinien być na tyle duży, aby zmieścić słód, wodę i pozostało miejsca na swobodne mieszanie.

  Z produktów specjalistycznych, przydatne będą: pojemnik fermentacyjny, mieszadło, termometr piwowarski, chemia do dezynfekcji (OXI lub pirosiarczyn potasu), Szklane butelki na piwo, kapsle i kapslownica. Pomocny będzie również zaworek grawitacyjny do zlewania i etykieta na piwo, aby po kilku miesiącach nie zapomnieć i domyślać się zawartości.

  Warzenie piwa z brewkitu

  Piwo z brewkitu to zdecydowanie najszybszy i najprostszy sposób, aby zacząć swoją przygodę z piwowarstwem. Wystarczy kupić odpowiedni brewkit, w którym jest wszystko czego potrzeba. Zamiast zboża, w pakiecie jest zazwyczaj ekstrakt cukrowy, dzięki czemu proces przygotowania brzeczki jest wymaga znacznie mniej sprzętu, czasu i wysiłku. W naszym sklepie znajdziesz bardzo szeroki wachlarz Brewkitów, dzięki czemu każdy fan piwowarstwa znajdzie coś dla siebie.

  Piwowarstwo – dezynfekcja

  Warto wiedzieć, że piwowarstwo to proces bardzo precyzyjny. Jednak nie należy się obawiać. Drobne odstępstwa od “normy” w procesie warzenia raczej nie powinny zrujnować naszgo piwa. Najważniejsze jest jednak utrzymanie maksymalnej czystości i brzeczka nie zostanie zakażona niepożądanymi drobnoustrojami. W tym celu konieczne będzie OXI lub pirosiarczyn Potasu.

  W sklepie Bimberek.pl, znajdziesz wszystko co niezbędne do produkcji  piwa w domu.

  Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj swój adres e-mail poniżej, żeby być na bieżąco.