Strona głowna / Blog
/ Alkoholowy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Czemu nie!

Alkoholowy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Czemu nie!

2 stycznia 2023
Alkoholowy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Czemu nie!

Zastanawiasz się nad prezentem na Dzień Babci i Dziadka? Nie jesteś pewien czy alkoholowy prezent to dobry pomysł? Spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości. Nie od dziś wiadomo, że alkohol to często spotykany prezent na wszelkiego rodzaju okazje takie jak urodziny imieniny, jubileusze i wiele, wiele innych. Jednak czy Dzień Babci i dziadka to dobra okazja aby wręczać alkohol? Oczywiście! Czytaj dalej a poznasz nasze propozycje na alkoholowy prezent z okazji Dnia Dziadka i Dnia Babci. Miłego czytania!

Wielu osobom alkoholowy prezent, kojarzy się z butelką czystej wódki nie jest to jednak jedyny alkohol jaki możemy wręczyć w prezencie. Czysta wódka nie zawsze sprawdzi się z takiej okazji, z wiadomych przyczyn. Natomiast jest wiele lepszych produktów alkoholowych które możesz wręczyć właśnie na tą okazję swoim Dziadkom.

Dobre wino z okazji Dnia babci i dziadka

Dobre wino to często doskonały pomysł na prezent właśnie z tej okazji. W szczególności jeśli wiesz, że Dziadkowie lubią od czasu do czasu posmakować takiego trunku. Każda Babcia i każdy Dziadek z pewnością ucieszy się z dobrego gatunkowo wina. Najlepszym pomysłem będzie tutaj wino czerwone które poza niezaprzeczalnym i walorami smakowymi niesie za sobą właściwości zdrowotne. Nie od dziś wiadomo że kieliszek czerwonego wina sprzyja między innymi obniżeniu poziomu cholesterolu, zwalczają wolne rodniki, posiada właściwości antynowotworowe. I jest także cennym źródłem potasu, magnezu i wapnia.

Doskonałe wino możemy oczywiście  znaleźć na wielu sklepowych półkach. Jednak idealnym prezentem będzie własnoręcznie wykonany trunek. Stworzenie domowego wina nie musi być trudne i skomplikowane na naszym blogu znajdziesz wiele przepisów na stworzenie wyjątkowego, domowego wina, np. Przepis na wino z winogron lub przepis na wino z jabłek. Gwarantujemy, ze Dziadkowie ucieszą się podwójnie, z trunku stworzonego specjalnie dla nich Twoimi rękami.

Zdrowotna nalewka jako prezent z okazji Dnia dziadka i babci

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele różnorodnych nalewek ziołowych, owocowych i innych. Doskonałym pomysłem będzie stworzenie jednak takiej nalewki własnoręcznie. Domową nalewkę możesz stworzyć z wielu powszechnoie dostępnych produktówmi gwarantujemy, że nie jest to nic trudnego. Możesz zdecydować się na nalewkę z wiśni czy porzeczek które niosą za sobą wiele właściwości zdrowotnych, ale również z wielu ogólnie dostępnych ziół Doskonała będzie również tzw. Nalewka świąteczna o korzennym smaku lub nalewka z pomarańczy którą z powodzeniem wykonasz przez cały rok. Decyzja należy do Ciebie! Praktycznie każda domowa nalewka niesie za sobą właściwości zdrowotne co będzie dodatkowym atutem takiego prezentu.

Domowy likier na dzień babci i dziadka

Jeśli wiesz że Twoi Dziadkowie gustują w słodkich alkoholach doskonałym pomysłem może być własnoręcznie stworzony likier. Domowy likier można wykonać z bardzo wielu produktów począwszy od owoców, kończąc na powszechnie dostępnych cukierkach. Najszybszym likierem który możesz tworzyć na prezent z okazji Dnia babci i dziadka, to pyszne, aromatyczne, cytrynowe Limoncello. Najszybszy przepis na Limoncello znajdziesz również na naszym blogu.

Alkoholowy prezent dla dziadków – pamiętaj o opakowaniu!

Niezależnie na jaki rodzaj alkoholu na prezent z okazji Dnia babci i Dziadka się zdecydujesz, warto pamiętać jeszcze o wyjątkowym opakowaniu. Możesz zdecydować się na wyjątkowe etykiety na butelki dedykowane dziadkom, lub gotowe butelki z nadrukami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Warto również zadbać o piękną torebkę na prezent i oczywiście kwiaty! Przecież każda babcia ucieszy się z pięknych, pachnących kwiatów od swoich wnucząt! 🙂

Butelka FALA 500ml na Dzień babci i dziadka Bimberek